Złote Godło QI i tytuł Najwyższa Jakość QI dla FERRO

15 grudnia, 2021

FERRO S.A. od samego początku swojej  30-letniej działalności przywiązuje ogromną wagę do wysokiej jakości produktów. Promuje też ergonomiczne, proekologiczne i innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz konsekwentnie stosuje odpowiednią politykę jakości jako wsparcie strategicznego kierunku rozwoju i systematycznego doskonalenia zarządzania firmą. Działania te zaowocowały docenieniem firmy przez klientów, którzy chętnie wybierają produkty marki FERRO, ale też otrzymaniem licznych nagród, wyróżnień i medali. I w tym roku starania firmy FERRO dotyczące zarządzania jakością zostały uhonorowane przyznaniem prestiżowego Złotego Godła Quality International oraz tytułu Najwyższa Jakość Quality International w największym ponadbranżowym konkursie projakościowym w Polsce. Przyznanie tego certyfikatu oznacza, że firma stosuje najwyższe standardy zarządzania i jest poświadczeniem czytelnej polityki jakości oraz wsparciem budowy pozytywnego wizerunku. Ponadto FERRO od teraz, jako członek elitarnego Klubu Liderów Jakości  otrzymuje również możliwość doskonalenia własnych procedur i wymiany doświadczeń na spotkaniach organizowanych pod rozpoznawalnym znakiem QI o międzynarodowym znaczeniu.

Nagroda została wręczona 30 listopada 2021 roku w Vienna House Easy w Katowicach podczas uroczystej Gali Finałowej kończącej Europejskie Forum Biznesu 2021 oraz XIV edycję Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności  i XV edycję ogólnopolskiego Programu konkursowego Najwyższa Jakość Quality International. Nagrodę odebrał Wice Prezes FERRO GROUP Zbigniew Gonsior. Od początku istnienia konkursu jego celem jest wskazanie tych firm i instytucji, które reprezentują standardy gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Laureaci wyłaniani są w trzech kategoriach:

QI PRODUCT – produkt najwyższej jakości,

QI SERVICES – usługi najwyższej jakości,

QI ORDER – zarządzanie najwyższej jakości

oraz w 4 grupach podmiotów (firmy mikro, małe, średnie i duże) i 5. niezależnej (samorządy). Patronat nad programem sprawują: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Europejskie Forum Biznesu to wydarzenie skierowane do środowiska biznesowego, naukowego i samorządowego. Głównym celem organizatorów jest zwracanie uwagi na problematykę zarządzania jakością, efektywnego wprowadzania innowacyjnych rozwiązań oraz promowanie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były: gospodarka, przedsiębiorczość, społeczeństwo w postcovidowej rzeczywistości. Obszary tematyczne skupiały się wokół ochrony zdrowia podczas pandemii, efektywności i optymalizacji w organizacji związanej z COVID-19, energetyki i ekologii, jako nowych kierunkach rozwoju polityki energetycznej, współpracy   nauki i biznesu w Polsce, roli sportu w lokalnej społeczności, bezpieczeństwa transportu lądowego w pandemii oraz aktualnej kondycji i znaczenia polskiego samorządu terytorialnego. Podczas licznych merytorycznych debat uczestnicy mieli możliwość wymiany poglądów a w szczególności pozyskania informacji dotyczących prowadzenia biznesu w Polsce.

Ten zaszczytny tytuł przyznany FERRO jest potwierdzeniem, że przestrzeganie dobrych praktyk w biznesie i odpowiednie zarządzanie jest kluczowe w budowaniu właściwej strategii firmy, której ostatecznym celem jest zawsze produkt spełniający najwyższe standardy.