Rynki działalności
FERRO GROUP

Obecnie poza działalnością na terenie Polski, Grupa FERRO sprzedaje swoje produkty na licznych rynkach zagranicznych. Grupa FERRO posiada spółki i centrum magazynowo-logistyczne w Polsce, zakład produkcyjny, centrum magazynowo logistyczne i spółki w Czechach, oraz spółki w Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Litwie, Łotwie, Estonii, na Węgrzech i Słowacji.
W wyniku sfinalizowanej z końcem lutego 2021 r. transakcji, Grupa przejęła dwie polskie spółki: TERMET, której stała się większościowym akcjonariuszem (70,65%) oraz TESTER. Obie związane są z produkcją nowoczesnych urządzeń grzewczych.

Międzynarodowa wizja,
lokalne korzenie

Dobre zrozumienie poszczególnych rynków i ich potrzeb umożliwiło nam zdobycie zaufania rzeszy klientów i dynamiczną międzynarodową ekspansję. Konsekwentne inwestowanie w nowoczesne technologie oparte na filozofii zrównoważonego rozwoju sprawia, że proponujemy atrakcyjne wzorniczo, jakościowe produkty dla wielu segmentów rynku.
Jako Ferro Group chcemy rozwijać pozycję lidera w dziedzinie rozwiązań do łazienek i kuchni oraz oferować profesjonalne systemy instalacyjne. Pragniemy towarzyszyć naszym klientom na każdym etapie kontaktu z produktem – od inspiracji, przez sprawną dostawę, do bezawaryjnego użytkowania.

Działalność Grupy Ferro na rynku europejskim prowadzona jest przez lokalne spółki dystrybucyjne. Dzięki temu firma doskonale rozpoznaje potrzeby rynku i dostosowuje działalność do lokalnej specyfiki. Elastyczność i lokalna aktywność, w połączeniu z globalnymi możliwościami wynikającymi z funkcjonowania Grupy sprawiają, że Ferro Group jest dziś liderem branży sanitarnej i techniki grzewczej w Europie. Konsekwentne realizowanie wizji międzynarodowego rozwoju skutkuje coraz szerszą ekspansją Ferro Group na nowe rynki.

W skład FERRO Group wchodzą:

 • FERRO S.A. Polska
 • FERRO International Sp. z o.o. Polska
 • NOVASERVIS spol. s.r.o., Czechy
 • NOVASERVIS FERRO Group SRL, Rumunia, Mołdawia
 • NOVASERVIS FERRO SK s.r.o, Słowacja
 • FERRO Hungary Kft. Węgry
 • NOVASERVIS FERRO Bulgaria Ltd Bułgaria
 • FERRO ADRIATICA Chorwacja, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
 • FERRO BALTICS, UAB Litwa, Łotwa, Estonia
 • TERMET S.A.
 • TESTER Sp. z o.o.

Rynek polski

Grupa FERRO prowadzi dystrybucję swoich produktów na rynku krajowym za pośrednictwem dwóch kanałów – „tradycyjnego” obejmującego głównie hurtownie oraz „nowoczesnego” obejmującego sieci specjalistycznych sklepów wielkopowierzchniowych. Tradycyjny kanał dystrybucji, obecnie najbardziej rozpowszechniony w Polsce, bazuje na współpracy z punktami sprzedaży hurtowej, sieciami hurtowni (m.in.: z Saint Gobain, Onninen), grupami zakupowymi (m.in. z SBS, ABG, Sangroup) oraz hurtowniami na terenie całego kraju. Najwięksi odbiorcy hurtowi stanowią w tym modelu źródło zaopatrzenia dla mniejszych hurtowni, instalatorów oraz sklepów detalicznych. Ponadto, Grupa sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem specjalistycznych sklepów wielkopowierzchniowych (m.in. Leroy Merlin, Castorama, OBI).

Rynki zagraniczne

NOVASERVIS działa przede wszystkim na rynku czeskim oraz słowackim, gdzie zalicza się do wiodących pod względem udziału w rynku dostawców wyposażenia sanitarnego. W Republice Czeskiej NOVASERVIS jest liderem pod względem wolumenu sprzedaży baterii. Na Słowacji NOVASERVIS posiada drugi co do wielkości udział rynkowy w sprzedaży baterii ilościowo.
Obecnie, oprócz Polski, biura FERRO działają w Rumunii, na Węgrzech, w Bułgarii, w Czechach i na Słowacji. To podstawowe rynki działalności. Grupa planuje dalszą ekspansję w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Do priorytetów należy kontynuacja ekspansji zagranicznej na Bałkanach i w krajach bałtyckich: na Litwie, Łotwie i w Estonii.