Witaj w świecie
FERRO GROUP

FERRO Group jeden z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej z blisko 30-letnim doświadczeniem w branży. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz misji spełniania potrzeb klientów w zakresie bezpiecznego i dobrze funkcjonującego domu, produkty Ferro są obecne w milionach pomieszczeń. Co roku wprowadzamy na rynek nowe produkty, które coraz lepiej spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nasze marki armatury sanitarnej
oraz techniki instalacyjnej i grzewczej

Grupa jest właścicielem kilku marek produktowych, co daje jej znaczną przewagę nad konkurencją i zapewnia silną pozycję rynkową. FERRO dba o utrzymanie standardów działania i stałe rozwijanie gamy wysokiej jakości produktów, co pozwala na utrzymanie szerokiego grona klientów, zwiększanie zaufania do marki oraz zachowanie stabilnej pozycji rynkowej.

FERRO GROUP – 30 lat na rynku

FERRO to prężnie działająca w branży: armatura sanitarna, instalacyjna i technika grzewcza grupa kapitałowa o międzynarodowym zasięgu, niekwestionowany lider sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, producent, którego baterie, natryski, zawory i grzejniki, pod marką własną oraz markami klientów Grupy, obecne są w ponad 30 krajach na 2 kontynentach.

Silna marka, europejskie standardy i najwyższa jakość
Siłę marki Ferro stanowi doskonała jakość wyrobów produkowanych w czeskiej fabryce Novaservis w oparciu o europejskie normy technologiczne i organizacji pracy, a także stale aktualizowany i poszerzany asortyment obejmujący kilka tysięcy unikatowych produktów oferowanych w 25 kategoriach: od baterii łazienkowych, kuchennych i zlewozmywaków, po armaturę wodną, pomiarową, grzejniki, pompy i sterowanie ogrzewaniem, skierowany zarówno do klienta indywidualnego, jak i odbiorcy instytucjonalnego – deweloperów, zarządców nieruchomości, najemców.
Nowoczesne technologie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym
Produkty FERRO odznaczają się wysoką jakością, innowacyjnością i doskonałym wzornictwem. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia, przyznane przez środowiska branżowe, jak i prestiżowe magazyny wnętrzarskie. Na szczególną uwagę zasługują nowatorskie rozwiązania zastosowane w bateriach i natryskach sygnowanych logo VerdeLine służące oszczędzaniu wody i redukcji jej zużycia nawet o 50%. W kwietniu 2016 roku armatura marki FERRO dołączyła do systemu klasyfikacji European Water Label – inicjatywy zrzeszającej producentów zaangażowanych w promowanie efektywnego zużycia wody poprzez poprawę wydajności produktów używanych w łazience. Tym samym firma FERRO jest pierwszym producentem armatury z Europy Centralnej, którego wyroby zostały wprowadzone do internetowej bazy danych EWL.
Własne Centrum Laboratoryjno-Szkoleniowe
Firma FERRO jako jedna z nielicznych może poszczycić się własnym Centrum Laboratoryjno-Szkoleniowym. Ta unikalna na polskim rynku jednostka badawcza powstała z inicjatywy inżynierów Działu Technicznego FERRO, ma za zadanie sprawdzanie prototypów produktów schodzących z taśm fabrycznych producenta. Miejsce, w którym szkolą się pracownicy, serwisanci i instalatorzy współpracujący z firmą jest także platformą edukacyjną służącą młodym – studenci krakowskiej AGH mają możliwość odbycia praktyk w laboratorium i zapoznania się z metodami sprawdzania jakości produktów producenta. Ponadto współpraca z AGH oraz z krakowskim Instytutem Nafty i Gazu, posiadającym Laboratorium Badań Armatury Gazowej i Sanitarnej akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji, pozwala na wymianę doświadczeń i cennych spostrzeżeń zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, co niewątpliwie przekłada się na jakość i bezpieczeństwo wyrobów marki FERRO.
Dynamika rozwoju
FERRO to także nowocześnie zarządzana grupa kapitałowa z podmiotem dominującym – giełdową spółką FERRO S.A. Wyróżnia ją stabilna kondycja finansowa, z rekordowymi wynikami za 2016 rok: wzrost przychodów (+14% r./r.), EBITDA (+30%), zysk netto (+30% r./r.), elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe i rosnąca dynamika sprzedaży, zwłaszcza w Czechach, Rumunii, Bułgarii i na Słowacji. Obecnie do głównych priorytetów FERRO należy przede wszystkim umacnianie pozycji na kluczowych rynkach, kontynuacja ekspansji zagranicznej na Bałkanach i w krajach bałtyckich: na Litwie, Łotwie i w Estonii, rozbudowa zakładu w Znojmo oraz konsekwentne powiększanie oferty produktowej.

HISTORIA FERRO GROUP

Historia FERRO Group od momentu założenia związana jest z południem Krakowa, od wielu lat siedziba główna i magazyn centralny znajdują się w Skawinie.
1992
2001
2002
2003
2004
2007
2009
2010
2011
2013
2014
2015
2016
2017
2019
2021
1992
Rozpoczęcie działalności przez założycieli firmy w formie spółki cywilnej pod nazwą FERRO. Początek obecności marki Ferro na rynku polskim.
2001
Zmiana formy prawnej działalności na spółkę jawną. Zawiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Ferro Sp. z o.o.) w celu prowadzenia działalności dystrybucyjnej.
2002
Utworzenie spółki produkcyjnej w Chinach – Yuhuan AMG Just Valve Co. Ltd.
2003
Rozpoczęcie produkcji w Chinach przez Yuhuan AMG Just Valve Co. Ltd. Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – Zakład Produkcji i Handlu Ferro Sp. z o.o. Zmiana nazwy spółki Zakład Produkcji i Handlu Ferro Sp. z o.o. na Ferro Trans Sp. z o.o. i zmiana profilu działalności spółki na usługi transportowe.
2004
Utworzenie i włączenie do Grupy Ferro spółki Fondital Nova Florida Polska Sp. z o.o. będącej wyłącznym przedstawicielem w Polsce włoskiego producenta kotłów i grzejników Fondital F.I.N.V. SPA.
2007
Sprzedaż udziałów w spółkach Valsir Polska Sp. z o.o. oraz Ferro Trans Sp. z o.o. Zmiana nazwy spółki Ferro Trans Sp. z o.o. na Fertrans Sp. z o.o. Przekształcenie firmy w spółkę akcyjną (Ferro S.A).
2009
Zakończenie współpracy z Fondital F.I.N.V. SPA. Zmiana nazwy spółki zależnej Fondital Nova Florida Polska Sp. z o.o. na Ferro International Sp. z o.o. i zmiana profilu działalności spółki na obsługę wschodnich rynków eksportowych Grupy (Kazachstan, Ukraina, Białoruś, Gruzja i Rosja).
2010
Debiut Ferro S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
2011
Zakup czeskiej spółki Novaservis - wiodącego dostawcy wyposażenia sanitarnego w Republice Czeskiej i na Słowacji. Grupa FERRO staje się jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej. Zajmuje również czołową pozycję w Polsce na rynku sprzedaży zaworów oraz jest drugim rynkowym graczem w kraju w branży sprzedaży baterii.
2013
Produkcja rozdzielaczy FERRO przeniesiona do fabryki firmy w Czechach. W ramach Grupy FERRO S.A. rozpoczęła działalność nowo utworzona spółka Novaservis FERRO SK s.r.o. z siedzibą w Senica, w Republice Słowackiej przeznaczona do dystrybucji produktów Grupy na rynku słowackim.
2014
 • Utworzenie Novaservis FERRO Hungary Kft z siedzibą w Budapeszcie, na Węgrzech, spółki odpowiedzialnej za dystrybucję produktów Grupy na rynku węgierskim.
 • Pierwszy europejski Certyfikat EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę z serii VerdeLine.
 • 2015
  Utworzenie Novaservis FERRO Bulgaria Ltd. z siedzibą w Płowdiw, Republika Bułgarii, spółki odpowiedzialnej za dystrybucję produktów Grupy na rynku bułgarskim.
  2016
 • Rekordowy poziom sprzedaży i wyników finansowych w historii Grupy FERRO.
 • European Water Label – FERRO pierwszym producentem armatury z Europy Centralnej, którego wyroby zostały wprowadzone do internetowej bazy danych EWL.
 • 2017
  Początek modernizacji i rozbudowy zakładu produkcyjnego w Znojmo.
  2019
  Nowa strategia Grupy na lata 2019-2023. Utworzenie nowej spółki na Litwie - Ferro Baltics. Utworzenie nowej spółki w Chorwacji - Ferro Adriatica.
  2021
  Przejęcie spółki TERMET S.A. wiodącego producenta nowoczesnych urządzeń grzewczych w Polsce. Zakup spółki Tester sp. z o.o. producenta elektronicznych układów sterowania i automatyki do urządzeń gazowych.
  Rynki
  Grupy FERRO
  Dowiedz się więcej
  Nagrody
  i wyróżnienia
  Dowiedz się więcej
  Profil
  działalności
  Dowiedz się więcej