Andrzej Hołój, Przewodniczący Rady Nadzorczej FERRO S.A. – laureatem konkursu „Biznes. Dobry Wybór”

27 listopada, 2012

Przewodniczący Rady Nadzorczej FERRO S.A. Andrzej Hołój został jednym z tegorocznych laureatów konkursu „Biznes. Dobry Wybór”. Uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim nagrodzonym z województwa małopolskiego miało miejsce 26.11.2012 w Krakowie, podczas konferencji „Perspektywy dla gospodarki i rynku pracy”. Oficjalne spotkanie Laureatów z całej Polski odbędzie się 03.12.2012 w Warszawie w siedzibie PKPP Lewiatan.

Firma FERRO S.A. jest jednym z największych producentów i dystrybutorów armatury sanitarnej i grzewczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaczynała swoją działalność, jako małe, rodzinne przedsiębiorstwo od budowania pozycji rynkowej w oparciu o potrzeby szybko rozwijającej się polskiej przedsiębiorczości, by w ciągu 20. lat stać się nowocześnie zarządzaną grupą kapitałową, której akcje od 2010 roku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Już w pierwszych latach działalności montaż i produkcja artykułów instalacyjno-sanitarnych uzupełnione zostały o import włoskich surowców i półproduktów oraz eksport gotowych wyrobów. Kolejnym krokiem na drodze rozwoju Grupy FERRO była budowa zakładu Yuhuan AMG Valve Co. Ltd. w Chinach, produkującego baterie i armaturę przepływową. Aby uzyskać lepszą jakość produktów, szczególnie pod kątem funkcjonalności, bezpieczeństwa i spełniania obowiązujących norm, w siedzibie firmy w Skawinie uruchomiono Centrum Laboratoryjno-Szkoleniowe, w którym między innymi sprawdzane są prototypy produktów schodzących z taśm fabrycznych oraz prowadzone badania przed fazą wdrożeń produkcyjnych. Udany debiut na GPW umożliwił pozyskanie środków na nowe inwestycje, a zakup w 2011 roku 100% akcji firmy Novaserwis powiększył portfolio asortymentowe FERRO o kilkaset nowych wyrobów i przyczynił się do pozyskania nowoczesnego zaplecza produkcyjnego w czeskiej fabryce w Znojmo. Niezwykle dynamiczny rozwój firmy oraz systematyczne poszerzanie asortymentu sprawiły, iż od wielu lat zdobywa ona liczne nagrody i wyróżnienia – jest między innymi wielokrotną laureatką Medalu Europejskiego i Gazeli Biznesu.

Miejsce w grupie laureatów konkursu „Biznes. Dobry Wybór” jest zaszczytnym wyróżnieniem zarówno dla nagrodzonej osoby jak i całej firmy, uznaniem włożonego wysiłku w rozwój polskiej przedsiębiorczości oraz podkreśleniem odniesionego sukcesu.

Organizatorem konkursu „Biznes. Dobry wybór” zrealizowanego w ramach projektu „Poprawa wizerunku przedsiębiorców” współfinansowanego przez UE w ramach EFS, była Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Konkurs miał na celu wyłonienie w poszczególnych województwach galerii przedsiębiorców, odnoszących sukcesy w następujących obszarach: sukces w biznesie, lokalne zaangażowanie CSR oraz przestrzeganie zasad dobrego pracodawcy.

Andrzej Hołój, Przewodniczący Rady Nadzorczej FERRO S.A. odbiera dyplom, który wręczają: w imieniu Wojewody Agnieszka Włodarczyk, Jeremi Mordasewicz – Doradca Zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Marian Bryksy – Prezes Małopolskiego Związku Pracodawców.
Małopolscy laureaci konkursu Biznes. Dobry Wybór.