FERRO Group wspiera walkę z koronawirusem

6 kwietnia, 2020

Świat, do którego przywykliśmy, powoli znika na naszych oczach. Groźny dla człowieka wirus dotarł już niemal do każdego zakątka Ziemi. Poszczególne kraje odnotowują nowe zakażenia, a wielu z nas traci bliskich i znajomych. Nie wiemy jak i kiedy uda się opanować pandemię, choć wszyscy mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej.

Wraz ze wzrostem zagrożenia otwierają się ludzkie serca, wzajemna pomoc i wsparcie daje nam wszystkim nadzieję, że pokonamy wspólnego wroga. Jednak są wśród nas tacy, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii frontu w walce z chorobą, narażając swoje zdrowie i życie udzielają pomocy potrzebującym. To pracujący często ponad swoje siły lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i sanitariusze, którzy najbardziej zasługują na naszą wdzięczność i wsparcie. Aby jak najlepiej udzielać nam pomocy, potrzebują odpowiednich warunków pracy, a także specjalistycznego sprzętu, którego już zaczyna brakować. Sytuacja może stać się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy pandemia osiągnie swój szczyt. Dlatego właśnie pomoc szpitalom wydaje się być teraz priorytetem w walce z koronawirusem.

FERRO Group – grupa kapitałowa o międzynarodowym zasięgu działająca w branżach: armatura sanitarna, instalacyjna i technika grzewcza włącza się w nurt działań pomocowych dla szpitali. Na walkę z wirusem firma przekazała 100 000 zł Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie oraz 20 000 zł szpitalowi w Brnie w Czechach, zaś rumuński oddział firmy w Cluj Napoca dodatkowo angażuje się w walkę z wirusem przekazując  pomoc rzeczową dla lokalnego szpitala.

W dobie obecnej pandemii liczy się każda pomoc. FERRO Group przeznaczając fundusze dla szpitali ma nadzieję, że pozwoli to na pokrycie najpilniejszych, ciągle rosnących potrzeb placówek. Ten gest potwierdza, że FERRO Group dołącza do grona firm, które aktywnie wspierają walkę z COVID-19. Wszystko po to, by jak najszybciej pokonać pandemię i osiągnąć upragniony przez nas wszystkich stan normalności.