Zmiany w Zarządzie FERRO – rezygnacja Zbigniewa Gonsiora i powołanie Dana Ionutas do Zarządu na stanowisko Wiceprezesa

17 maja, 2024

Z dniem 27 września 2023r. Zbigniew Gonsior, Wiceprezes Zarządu FERRO, złożył rezygnację z pełnienia funkcji w Zarządzie FERRO – wiodącego producenta i dystrybutora armatury sanitarnej i instalacyjnej oraz źródeł ciepła w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Decyzja podyktowana była przyczynami osobistymi.
Z dniem 1 października 2023 Rada Nadzorcza Spółki FERRO powołała Dana Ionutas do pełnienia funkcji w Zarządzie na stanowisku Wiceprezesa Zarządu. Dan Ionutas będzie odpowiedzialny za rozwój marketingu i sprzedaży na wszystkich rynkach Grupy jako Group Sales & Marketing Director.

W imieniu Rady Nadzorczej chciałbym podziękować Zbigniewowi za jego wieloletni, cenny wkład w rozwój Grupy FERRO. Zbigniew wspierał organizację od 2007 roku i odegrał istotną rolę w zbudowaniu obecnej pozycji rynkowej FERRO oraz w opracowaniu i wdrażaniu celów strategicznych. Pomógł też przeprowadzić Spółkę przez trudny okres COVID-19. Jednocześnie chciałbym pogratulować Danowi, który od wielu lat wraz ze swoim zespołem ma na koncie istotne osiągnięcia rynkowe, które przyczyniły się do sukcesu, jakim jest proces dywersyfikacji i internacjonalizacji Grupy FERRO. Pozycja w Zarządzie i nowa rola Dana, jako Group Sales & Marketing Director, potwierdzają, jak dużą wagę przykładamy do dalszego rozwoju Grupy FERRO na rynkach międzynarodowych zgodnie z założeniami Strategii F1R2 – mówi Jacek Osowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej FERRO.

W imieniu własnym, całego Zarządu i Zespołu FERRO serdecznie dziękujemy Zbyszkowi za wieloletnią współpracę. Gratulujemy Danowi nowej roli – jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie istotnie wesprze realizację naszych ambitnych celów strategicznych, związanych m.in. z dalszym umiędzynarodowieniem Grupy – dodaje Wojciech Gątkiewicz, CEO, Prezes Zarządu FERRO.

Dan Ionutas rozpoczął karierę zawodową w 1997 roku jako specjalista marketingu na rynku rumuńskim w Kluż-Napoka. W latach 2000-2009 pełnił role zarządcze w pionie sprzedaży firmy Romstal Imex, jednego z największych podmiotów w branży hydrauliczno-sanitarnej we wschodniej Europie

Od ponad 10 lat związany jest z Grupą FERRO. Jako Generalny Dyrektor na rynek rumuński tworzył struktury spółki zależnej w Rumunii, następnie jako Dyrektor Eksportu Grupy FERRO rozwijał kolejne rynki i regiony, w szczególności w rejonie CEE. Od lipca 2020 r. jest członkiem zarządu w spółkach zależnych Ferro S.A., tj. NOVASERVIS FERRO Group SRL (Rumunia), FERRO Hungary Kft. (Węgry) i NOVASERVIS FERRO Bulgaria Ltd (Bułgaria).
Dan Ionutas jest absolwentem Babes-Bolyai University w Kluż-Napoka, ma wykształcenie wyższe na kierunku marketing.

Dodatkowych informacji udziela:
Katarzyna Sadowska
CC Group sp. z o.o.
+48 697 613 020
katarzyna.sadowska@ccgroup.pl

Grupa FERRO jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej oraz ekologicznych źródeł ciepła. W skład Grupy, której podmiotem dominującym jest FERRO S.A. wchodzą także: FERRO International sp. z o. o. (Polska), NOVASERVIS spol. s.r.o. (Czechy), NOVASERVIS FERRO Group SRL (Rumunia), NOVASERVIS FERRO SK s.r.o. (Słowacja), FERRO Hungary Kft. (Węgry), NOVASERVIS FERRO Bulgaria Ltd. (Bułgaria), Ferro Baltics UAB (Litwa) oraz Ferro Adriatica d o.o. (Chorwacja). W 2021 roku, w wyniku przejęcia kontroli do Grupy dołączyły TERMET S.A. i Tester sp. z.o.o. z siedzibą w Świebodzicach (odpowiednio 95,05% akcji i głosów pierwszej ze spółek i 100% udziałów drugiej należy do FERRO), a w roku 2023 spółka Heating Polska sp. z o.o. z siedzibą w Koninie (100% udziałów należy do FERRO).
Siedziba Grupy (FERRO S.A.), montownia oraz centrum magazynowo – logistyczne znajduje się w Skawinie. Siedziba, zakład produkcyjny i centrum logistyczne Novaservis zlokalizowane są w Brnie i Znojmo (Czechy), a siedziba spółek Termet i Tester oraz zakład produkcyjny i magazyn wysokiego składowania znajdują się w Świebodzicach.

FERRO S.A. – jest jednym z liderów branży sanitarnej i grzewczej na rynku polskim. Przedsiębiorstwo od 30 lat produkuje wysokiej jakości armaturę sanitarną i instalacyjną pod marką Ferro oraz elementy instalacji grzewczych pod własną marką Weberman.

Od 14 kwietnia 2010 roku Grupa FERRO jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

FERRO S.A. zajmuje czołową pozycję w Polsce na rynku sprzedaży zaworów i drugie miejsce pod względem sprzedaży baterii. Przedmiotem jej działalności jest produkcja i sprzedaż armatury sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej oraz wyposażenia sanitarnego pod własnymi markami: Ferro, Metalia, Titania, a także pod markami klientów Grupy.

NOVASERVIS spol. s.r.o. to spółka wchodząca w skład Grupy od 2011 roku, działająca na rynku armatury sanitarnej i instalacyjnej, a także lider pod względem wielkości sprzedaży baterii. W Czechach i Słowacji jest jednym z najważniejszych producentów oraz wiodącym dostawcą wyposażenia sanitarnego.

TERMET S.A. jest dostawcą nowoczesnych urządzeń grzewczych – począwszy od etapu projektowania, poprzez wykonawstwo, profesjonalną dystrybucję oraz obsługę serwisową o ugruntowanej pozycji i uznanej marce. Jest także istotnym odbiorcą urządzeń spółki Tester sp. z o.o.
Produkcja Grupy FERRO realizowana jest między innymi we własnym zakładzie Novaservis w Republice Czeskiej. Spółka obsługuje rynek krajowy i zagraniczny w zakresie produkcji i handlu wyrobami instalacyjno-sanitarnymi opartymi na bazie współczesnej, europejskiej technologii i organizacji pracy.

FERRO S.A. swoją silną pozycję na rynku zawdzięcza przede wszystkim dbałości o doskonałą jakość produktów. Utrzymanie wysokiego standardu produkcyjnego możliwe jest dzięki spełnieniu wymogów obowiązujących norm, utrzymaniu wysokich parametrów technicznych, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Wszystkie produkty firmy podlegają tym samym, niezwykle dokładnymi restrykcyjnym, procedurom weryfikacji jakości. Są kontrolowane na każdym stanowisku produkcyjnym. Nad prawidłowym przebiegiem procesów kontroli jakości czuwają wysoko wykwalifikowani inżynierowie odpowiedzialni za jakość i za certyfikację produktów. Audytorzy sprawdzają przestrzeganie procedur systemu zapewniania jakości. Należą do nich procedury określone w normach serii polskich PN i europejskich PN-EN oraz procedury związane z Systemem Zarządzania Jakością.

Więcej informacji o Grupie FERRO na ferro-group.pl